FK Jonava 2021m. Pirmos lygos vicečempionai!

Jonavos futbolininkai 11 metrų baudinių serijoje nusileido FA Šiaulių komandai ir buvo priversti tenkintis I LFF lygos sidabro medaliais

Šį giedrą penktadienio vakarą visų Lietuvos futbolo mylėtojų akys nukrypo į Kėdainių miesto centrinį stadioną! Jame buvo sužaistos lemiamos auksinės Pirmosios Lietuvos futbolo lygos rungtynės tarp Jonavos ir Šiaulių futbolininkų.

Dar praėjusį sekmadienį abi šios ekipos susigrūmė paskutiniame reguliariojo sezono susitikime Jonavoje – tą kartą po atkaklios kovos pergalę šventė Šiaulių futbolininkai rezultatu 0:1. Tai lėmė, kad Jonavos ir Šiaulių futbolo ekipos turėjo identišką surinktų taškų kiekį I lygos reguliariajame sezone. Abi komandos 2021 metų sezone iškovojo po 21 pergalę, sužaidė po 3 susitikimus lygiosiomis bei po 2 kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Tai reiškė, jog ekipos surinko po 66 taškus ir prireikė papildomo auksinio mačo neutraliame Kėdainių stadione!

FC Jonava lemiamas sezono rungtynes pradėjo tokia sudėtimi: komandos kapitonas, vartininkas Martynas Matuzas, Domas Stankevičius, Dominykas Daunoravičius, Gytis Vasylius, Artūras Rocys, Tadas Eliošius, Marius Ganusauskas, Almantas Vansevičius, Benas Spietinis, Andrius Kazakevičius, Mantas Makutunovičius.

FA Šiauliai startavo tokia sudėtimi: vartininkas Gustas Baliutavičius, Justas Petravičius, Dominykas Kubilinskas, Rokas Lekiatas, Ernestas Pilypas, Deividas Dovydaitis, Sergej Amirzian, komandos kapitonas Algis Jankauskas, Ronaldas Misiūnas, Simonas Paulius, Dovydas Jansonas.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį su kamuoliu praleido Šiaulių komanda, jonaviečiai bandė regzti kontratakas, bet tai norimų vaisių neatnešė. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:0.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pernelyg nepakito. Pagrindinio rungtynių laiko išsiaiškinti finalo nugalėtojui nepakako, komandoms teko žaisti pratęsimą.

120 žaidimo minučių kovos neužteko išsiaškinti kam atiteks čempionų titulas. Rungtynių nugalėtojas buvo nuspręstas pačiu dramatiškiausiu būdu – 11 metrų baudinių serijoje.

11 metrų baudinių serijoje sėkmė lydėjo  Šiaulių futbolininkus, kurie realizavo 4 baudinius. Tuo tarpu mūsiškiams pavyko realizuoti 3.

Galutinis rungtynių rezultatas FC Jonava 0:0 (3:4 po baudinių serijos) FA Šiauliai.

Jonavos futbolo klubas I lygos nugalėtojais iki tol buvo tapę 4 kartus, pastarąjį kartą tai buvo pavykę padaryti 2015 m.

Jonavos futbolo klubas dėkoja savo sirgaliams už palaikymą viso sezono metu.