Varžovai #17: FC „Kupiškis“

Varžovai #17: FC „Kupiškis“

Šį savaitgalį prasideda antroji LFF I lygos pirmenybių sezono dalis.

Jonavos futbolininkai 17 ture vėl rungtyniaus namie ir šeštadienį 18 val. miesto stadione priims nenuspėjamą FC „Kupiškio“ komandą.

OPONENTAI. Pernykštis ir šiemetinis „Kupiškio“ komandos sezonas skiriasi kaip diena ir naktis. 2018–aisias Kupiškio futbolininkai buvo LFF I lygos autsaideriai, 14 komandų turnyre užėmę priešpaskutinę vietą, o per 26 rungtynes jie patyrė net 20 pralaimėjimą ir į savo vartus praleido 91 įvartį. Šiemet „Kupiškis“ labiau konkurencingas – per 15 turų surinko 20 taškų ir šiuo metu su „Vilniaus Vyčio“ ekipa I lygoje dalinasi 8–9 vietomis. Kupiškėnai šį sezoną yra įveikę pajėgias FA „Šiaulių“ (3:2) ir Alytaus „Dainavos“ (2:1) komandas, o paskutiniame ture atėmė taškus iš vieno lygos lyderių Telšių „Džiugo“ – 1:1.

FAKTAS. FC „Kupiškis“ – visiškai naujas darinys Lietuvos futbolo padangėje. Klubas įkurtas tik 2017 metais ir pirmiausiai debiutavo Salės futbolo I lygos Vilniaus regiono pirmenybėse. Tos komandos branduolį sudarė ne tik lietuviai, bet ir čia dirbę legionieriai iš Ukrainos. Po metų, 2018–aisiais, FC „Kupiškiui“ išimties tvarka buvo leista startuoti ir LFF I lygos pirmenybėse.

TRENERIS. „Kupiškio“ komandos vairą savo rankose laiko specialistas iš artimojo užsienio – latvis Eduardas Štrubo. 46 metų treneris prieš tai darbavosi Rygos futbolo mokykloje, o į Kupiškį atvyko prieš šio sezono pradžią.

LYDERIS. Kartu su treneriu E. Štrubo į „Kupiškio“ komandą persikėlė keli Latvijos futbolininkai. Šioje ekipoje yra ir kitų legionierių – baltarusis Dmitrijus Kuzminas, japonas Yudai Koike, kamerūnietis Rigobertas Songas Bahanagas, ar Maxas Cesaras Sankanas Bahi iš Dramblio Kaulo Kranto. Visgi komandos lyderio vaidmuo tenka lietuviui Edgarui Stankevičiui, kuris šį sezoną įmušė 8 įvarčius. Po 4 kartus yra pasižymėję D. Kuzminas, Y. Koike ir latvis Stanislavas Pihockis.

PIRMAME RATE. Kovo 31 dieną Panevėžio Žemynos progimnazijos stadione vykusiose pirmosiose rungtynėse „Kupiškis“ ir „Jonava“ sužaidė be įvarčių, 0:0. Nors jonaviečiai tuomet beveik viso susitikimo metu turėjo iniciatyvą, pralaužti sutankintos oponentų gynybos mūsiškiams nesisekė. Arnui Paškevičiui buvo pavykę įmušti, tačiau teisėjai užfiksavo taisyklių pažeidimą ir „Jonava“ turėjo tenkintis tašku.

KOMENTARAS. Treneris Eisvinas Utyra: „Šiemetinė „Kupiškio“ komanda, lyginant su praėjusiu sezonu, pasikeitusi neatpažįstamai. Manau, kad Kupiškio ekipa tapo didžiausiu pirmo rato netikėtumu. O jei lygintume su pirmosiomis tarpusavio rungtynėmis Panevėžyje – jie taip pat stipriai patobulėjo, po sunkios sezono pradžios įsibėgėjo ir pajautė žaidimo ritmą. „Kupiškis“ mėgsta atletiško stiliaus kovingą futbolą, jų žaidėjai gerai fiziškai paruošti. Tai rimta komanda, kurią mėginsime pranokti taktiniais sprendimais ir techninėmis žaidėjų savybėmis. Manau, kad būsime tinkamai pasiruošę, be to, mūsų privalumu taps ir namų aikštė bei savų sirgalių parama.“

FC „Kupiškis“ nuotrauka