Varžovai #16: Mažeikių „Atmosfera“

Varžovai #16: Mažeikių „Atmosfera“

Šeštadienį Jonavos futbolininkai pabaigs pirmą LFF I lygos sezono dalį ir prieš pirmenybėse prasidedant trijų savaičių pertraukai, sužais 16 turo rungtynes.

14 val. miesto stadione jonaviečiai priims pirmenybių autsaiderę Mažeikių „Atmosferos“ komandą.

OPONENTAI. „Atmosfera“ šiemet debiutuoja LFF I lygoje ir kol kas naujokams einasi ne itin sėkmingai. Jie per 15 rungtynių surinko 9 taškus ir užima paskutinę vietą. Pirmenybių pradžioje mažeikiečiai per 9 rungtynes buvo surinkę tik 2 taškus. Jauną Mažeikių komandą kai kurie varžovai triuškino – „Vilniui“ buvo pralaimėta 2:7, o Gargždų „Bangai“ – 0:7. Praėjusiame ture „Atmosfera“ džiaugėsi tik pirma oficialia pergale sezone, kai namie 3:2 nugalėjo Vilniaus „Riterių“ dublerius (ankstesnis laimėjimas prieš „Stumbro“ dublerius atiteko LFF Drausmės komiteto sprendimu).

FAKTAS. Mažeikių futbolas aukso amžių išgyveno paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai verslininkas Romas Marcinkevičius įkūrė pajėgiausių šalies futbolininkų pagrindu sudarytą „Romar“ klubą. 1994 metais „Romar“ tapo Lietuvos čempionais, 1995 metais užėmė 3 vietą. Deja, netrukus klubas bankrutavo ir Mažeikiai ilgam liko be aukščiausio lygio futbolo. 2012 metais buvo atkurta mieste anksčiau egzistavusi „Atmosferos“ komanda.

TRENERIS. Prie „Atmosferos“ vairo stovi gyva Mažeikių futbolo legenda 50–metis Nerijus Gudaitis. Buvęs futbolininkas yra tapęs Lietuvos čempionu rungtyniaudamas „Romar“, taip pat 10 kartų atstovavo nacionalinei rinktinei. Baigęs žaidėjo karjerą, N. Gudatis tapo treneriu, Mažeikiuose treniravo įvairaus amžiaus vaikų grupes, o dabar vadovauja „Atmosferos“ žaidimui.

LYDERIS. Mažeikių komanda – viena jauniausių I lygoje, dalis jos žaidėjų gimę jau šiame tūkstantmetyje. Suvaldyti jaunatvišką polėkį aikštėje stengiasi garsiausias komandos žaidėjas Evaldas Razulis. 33 metų mažeikiškis per savo karjerą yra buvęs tokių klubų, kaip Samaros „Krylja Sovetov“ ar Edinburgo „Hearts“ nariu, nacionalinei rinktinei atstovavo 6 kartus ir įmušė 1 įvartį. LFF I lygoje šį sezoną „Atmosferos“ veteranas E. Razulis žaidė 11 rungtynių ir pasižymėjo 2 įvarčiais.

PIRMAME RATE. „Atmosfera“ ir „Jonava“ pirmą kartą susitiko kovo 25 dieną Mažeikiuose. Abiem komandoms tai buvo pirmosios sezono rungtynės, tad jos prasidėjo atsargiai ir nuo žvalgybos. Visgi vėliau išryškėjo jonaviečių pranašumas. Antrame kėlinyje du įvarčius įmušė Paulius Osauskas, vieną – Laurynas Stonkus ir „Jonava“ šventė įtikinamą pergalę rezultatu 3:0.

KOMENTARAS. Paulius Osauskas: „Nors Mažeikiuose laimėjome užtikrintu rezultatu, rungtynės nebuvo lengvos. „Atmosfera“ – jauna komanda, tačiau pasižyminti žemaitišku charakteriu ir užsispyrimu. Tą patvirtina paskutinės jų rungtynės su „Riterių“ dubleriais. „Atmosfera“ užima paskutinę vietą, bet jokiu būdu negalime nuvertinti varžovų ir šeštadienį reikia nusiteikti rimtai kovai.“