Trys A lygos XX turo intrigos (anonsas)

Trys A lygos XX turo intrigos (anonsas)

Kova aštrėja tiek A lygos turnyro lentelės viršuje, tiek apatinėje jos dalyje. Pateikiame tris didžiausias XX turo intrigas.

Kova aštrėja tiek A lygos turnyro lentelės viršuje, tiek apatinėje jos dalyje. Pateikiame tris didžiausias XX turo intrigas.

Ilgiausiai nepralaiminčios komandos nepralaimės?

„Trakai“ šalies čempionate nepralaimi jau 3 mėnesius arba 8 rungtynes paeiliui, o antrą kvėpavimą įgavęs „Kauno Žalgiris“ analogišku ritmu gyvena nuo pralaimėjimo būtent riteriams prieš gerus porą mėnesių ir šiuo metu suskaičiuoja jau 6 mačus, kuriuose iškovojo taškus. Tai – dvi ilgiausios serijos lygoje, todėl, galima neabejoti, nei viena komanda nebus linkusi savąją nutraukti.

Vicečempionai praėjusiame ture susitvarkė su „Jonava“ ir tuo parodė, kad baigtos kovos Europoje komandos formai A lygoje įtakos neturėjo. Tiesa, pergalė lengva nebuvo, tačiau ji iškovota leidžiant pailsėti daliai starto vienuolikės žaidėjų, nes esminis riterių priešas dabar yra ne varžovai, o nuovargis dėl komandai tekusio rungtynių maratono. Bet net ir pakilęs nuo suolo savo įvartį pelnė nemušti nebegalintis Maksimas Maksimovas, tuo tarpu Aleksandras Byčenokas, sužaidęs bene geriausią mačą šį sezoną, pasigardžiuodamas perdavimais pjaustė visas jonaviečių gynybos užtvaras.

Juos sustabdyti aikštės šeimininkams bus nelengva užduotis, bet gintis „Kauno Žalgiris“ taip pat gali ir per visą savo dabartinę seriją praleido vos du sykius. Negalima sakyti, kad komandos gynyba yra geležinė, ne kartą į pagalbą skubėjo ir sėkmė, tačiau, kaip sakoma, ji lydi stipresnius, o paskutinius porą mėnesių laikinosios sostinės komanda jau nebėra tas visų mindytas autsaideris.

Ar „Sūduva“ prieš čempioną mes savo pagrindines pajėgas?

Marijampolės klubo treneris šiuo metu sprendžia didžiausią lygoje rebusą, kaip tinkamai paskirstyti komandos resursus, kad, visą dėmesį kreipiant į UEFA Europos lygos paskutinį atrankos etapą, nenukentėtų ir reikalai A lygoje, kurioje „Sūduvos“ vadovai neslepia norintys pasimatuoti sidabro medalius, todėl ir čia komanda privalo rinkti taškus, norėdama neleisti pabėgti tarptautines kovas jau baigusiems „Trakams“.

Praėjusiame ture Vladimiras Čeburinas išlaviravo puikiai, suteikdamas poilsio daliai komandos starto žaidėjų taip, kad atliktos rokiruotės nesutrukdė komandai iškovoti pergalės prieš Kauno „Stumbrą“ įvarčių nepagailėjusiose įspūdingose rungtynėse. Mačas Vilniuje su „Žalgiriu“ bus puikus kontrolinis testas prieš kelionę į Razgradą. Todėl, norėdamas turėti šviežesnius žaidėjus Bulgarijoje, sūduviškių strategas gali svarstyti variantus ant suolo palikti Vaidą Slavicką, Radanfahą Abu Bakrą, Paulių Janušauską ir, galbūt, Karolį Laukžemį, kuriems pastaruoju metu teko labai rimtas krūvis.

Tačiau, atlikus A lygos tvarkaraščio pakeitimus, „Sūduvai“ nereikės žaisti čempionato rungtynių savaitgalį ir po akistatos su žalgiriečiais kitas rungtynes Suvalkijos ekipa žais tik Razgrade. To žaidėjų atsistatymui turėtų pakakti. Akivaizdu ir tai, kad nušlavęs Utenos „Utenį“ čempionas nebūtų prieš sudoroti ir vieną iš konkurentų į titulą. Tokio scenarijaus, galime neabejoti, „Sūduva“ nesvarsto. Tad, kaip pasotinti vilką ir išlaikyti sveiką avį – klausimas V.Čeburinui ir jo štabui.

Ar pasikeis komandų rikiuotė turnyro lentelės viduryje?

Turnyro lentelės viduryje – karšta taip, kaip ilgą laiką nebuvo, nes 4-ą vietą nuo 7-os skiria vos 7 taškai. Šis ketvertukas jau kurį laiką taškus barsto tokiu intensyvumu, kad iki tol net horizonte nešmėžavęs paskutinėje vietoje esantis „Kauno Žalgiris“ jau seniai įjungė artimąsias šviesas, kad nespigintų į veidrodžius tiek „Stumbrui“, tiek „Jonavai“.

Jei kauniečiams dar iki III rato pabaigos pavyks aplenkti bent vieną varžovą, nebus daug nustebusių, nes „Atlantas“ jau pats nebepamena paskutinės pergalės, „Utenio“ pulsą pagyvino tik atsitiktinė sėkmė prieš apie Europos kovas užsigalvojusią „Sūduva“, pergales susigrąžinti „Jonava“ bando naujo trenerio receptu, tuo tarpu „Stumbras“ kurį laiką jau buvo užmiršęs net įvarčius. Visos šios keturios komandos ture susitiks tarpusavyje. Nuspėti dvikovų baigčių nesiimtų ir patys geriausi ekstrasensai, tačiau trauktis joms jau nebėra kur, laikas pergalėms – kiekviena jų gali labai pagerinti užimamas pozicijas.

2017 m. A lygos XX turas

Rugpjūčio 9 d. 18.00 „Kauno Žalgiris“ – „Trakai“ (S.Dariaus ir S.Girėno stadionas)
Rugpjūčio 9 d. 20.00 „Žalgiris“ – „Sūduva“ (LFF stadionas)
Rugpjūčio 10 d. 18.00 „Utenis“ – „Stumbras“ („Utenio“ stadionas)
Rugpjūčio 10 d. 20.00 „Atlantas“ – „Jonava“(Klaipėdos centrinis stadionas)

alyga.lt